Az alapötletünket nem tudtuk megvalósítani, így másfelé indultunk el. Felírtuk a főbb szereplőket, jellemeztük őket a legjobban rájuk illő grafikonnal, kijelöltük a szerelmiszálakat. Azonban, ha valaki tudni szeretné, hogy egyes jelek mit jelentenek, pont annyira sejtelmesen rejtettük oda őket, hogy megfejtéséhez kénytelen legyen elolvasni a könyvet.
A 2050-es években járunk, túl a harmadik világjárványon. A lélekvándorlás ténye bizonyított.
Mennyiben módosítaná ez a felfedezés a világról alkotott elképzelésünket, emberi kapcsolatainkat, morális gondolkodásunkat?
A végtelen életek lehetősége megkönnyítené vagy nehezebbé tenné a mostani életünket?
A pánikbetegséggel küzdő főhősnek, Danielnek, lehetősége nyílik a világok közötti utazásra. Pszichológusa segítségével párhuzamot keres a leélt és jelenlegi élete között. Ám az újjá születő lélek nem teljesen tabula rasa. Magán hordozza az elődök lenyomatát, ez pedig az egyéni felelősségre hívja fel a figyelmet. A döntéseink felelősségére, mely emberi kapcsolatainkra is nagy hatással van.
Apa fiú kapcsolat, homoszexualitás, elfogadás, alkoholizmus, háború, öngyilkosság, időtlen szerelem, a művészet mindent felülíró ereje, az elmélkedés korlátlan szabadsága…
Ez a Végtelen
Kezdetét vette egy foglalkozássorozat kicsiknek. Bajzáth Mária mesegyűjteményből válogatunk, amiket játékos interaktív formában keltünk életre.
Az elsőosztályosoknak Szívigazságát hoztuk el. Élvezettel játszottak. Ezen a napon kölcsönözhettek először könyvet a könyvtárból. Hatalmas örömmel. Nekünk pedig jó volt látni, hogy még mindig így tudnak örülni a könyveknek.
A másodikosztályosoknak a Luca székét szántuk, az ünnepre reflektálva. Ők már sokkal szabadabban, bohókásabban vették a lapot. Szívesen jelentkeztek egy-egy szerepre.